Çocuğa Bırakılacak En Güzel Miras

Merhaba Arkadaşlar,
Anne Baba olarak, en büyük önceliklerimizden biri de, çocuklarımıza  iyi bir miras bırakmak, çocuğumuza güzel bir gelecek hazırlamak istiyoruz.

Çocuğunuzun, bıraktığınız mirası ne olarak saklamasını istersiniz? Eğer para bırakırsanız parayı nerde değerlendirmesini istersiniz?  Ev ve arabalar bırakırsanız, bu ev ve arabaların nerde ve nasıl kullanacağını biliyormusunuz?

Diyelim ki, oğlunuz yada kızınız, bıraktığınız para yada miras ile, ticaret yapmak için,  daha çok para kazanmak için, ticari bir şirket kurduğunu farzediniz.

Fakat şu gerçeği biliyormusunuz, Türkiye de kurulan,  her 100 şirketten, 80 i  ilk 5 yıl içinde, kapatıyor, yani iflas ediyor. Kalan %10 si ise, kalan 10 yıll için de kapatıyor, iflas ediyor.

Yani çocuklarınızın kurduğu şirketten, kazanmak ihtimali sadece %10 , oysa kaybetme , iflas etme ihtimali ise %90. Yani %90 ihtimalle çocuğa bıraktığınız mirası , çocuğunuz kaybedecek.

Diyelimki, çocuğa bir fabrika yada çalışan bir işyeri, yada ticari işletme bıraktınız,   Çocuğunuz, eğer sizin yanınızda yetişedi ise, ticareti sizin gibi yönetemiyorsa, sizin gibi tecrübeli yada sizin gibi prensiplere sahip değilse, inanın ki çocuğunuz bir gün gelecek iflas edecek.

Yani çocuklarınıza bıraktığınız miras, sizin yıllarca çalışarak kazandığınız mal mülk hep boşa gidecek. Çevremizde, bunun birçok örneği bulunmakta, belki sizin de çevrenizde vardır.

Burda gerçek olan birşey, insanlar, iflas ede ede birşeyler öğreniyorlar, ticarette tecrübe kazanıyorlar. Problem, iflas edince, kişinin  sıfırdan başlıyacak olması, yani parasını sıfırlaması, iflas ettiğinde, yeniden başlamak için , para bulmakta zorlanması.

Eğer iflas eden kişi, tekrar para bulmuş olsa, o  kaybetme tecrübesinden dolayı, yaptığı hataları tekrar yapmıyacaktır.

Fakat ikinci bir gerçek,  bir sefer iflas eden bir kişi, artık tecrübelidir , bir daha iflas etmez demek yanlış. Yukarda verdiğin istatistiğe göre, yapılan bir işin tutma ihtimali sadece yüzde 10, yani 10 sefer iş yapmak istiyecek, sadece bir tanesi tutacak. Buna  kişinin gücü yetermi, Düşünsenize  9 sefer iflas etme durumu kişiyi hangi hale sokar.

O nedenle ÇOCUĞA BIRAKILACAK EN GÜZEL MİRAS, Aylık düzenli bir gelir. Yani çocuğunuz, bu  ay  aldığı parayı,  bitirip sıfırlasa bile, gelecek ay yine gelecek para. bu yıl aldığı bütün paraya harcasa , iflas etse bile, yeni ay gelecek olan para onu kurtaracak yeniden başlamasını sağlayacak.

Bunu aylık emekli maaşı gibi düşünmek uygun olur. Fakat aylık en yüksek emekli maaşı 5-8 bin tl gibi bir aralıkta.

ÇOCUĞUNUZA AYLIK 10-30 BİN TL EMEKLİ MAAŞI BIRAKMAK İSTERMİSİNİZ?

Evet, asıl hedef, çocuğunuza, aylık 10-30 bin tl gibi bir yüksek emekli maaşı  gibi para bırakmaktır.

Bunu nasıl sağlıyabilirsiniz, biliyormusunuz?

Çok, kolay, 2o yıl çalışıp, çocuklarınıza 1500-3000 tl emekli maaşı bırakıyorsunuz.

OYSA, sadece 2-5 yıl gibi, ek iş yaparak, çocuğunuza aylık 10-30 bin tl gibi aylık ek gelir

belkid edaha fazla bir gelir bırabilirsiniz.

Detaylar için lütfen arayınız.

YUSUF ERTÜRK

Elektrik Elektronik müh.

Tel-Whatsapp: 0541 -311 21 21